Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
impersonalitzo
impersonalitzes
impersonalitza
impersonalitzem
impersonalitzeu
impersonalitzen
Imperfet
impersonalitzava
impersonalitzaves
impersonalitzava
impersonalitzŕvem
impersonalitzŕveu
impersonalitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
impersonalitzat
impersonalitzat
impersonalitzat
impersonalitzat
impersonalitzat
impersonalitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
impersonalitzat
impersonalitzat
impersonalitzat
impersonalitzat
impersonalitzat
impersonalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
impersonalitzí
impersonalitzares
impersonalitzŕ
impersonalitzŕrem
impersonalitzŕreu
impersonalitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
impersonalitzat
impersonalitzat
impersonalitzat
impersonalitzat
impersonalitzat
impersonalitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
impersonalitzar
impersonalitzar
impersonalitzar
impersonalitzar
impersonalitzar
impersonalitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
impersonalitzat
impersonalitzat
impersonalitzat
impersonalitzat
impersonalitzat
impersonalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
impersonalitzaré
impersonalitzarŕs
impersonalitzarŕ
impersonalitzarem
impersonalitzareu
impersonalitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
impersonalitzat
impersonalitzat
impersonalitzat
impersonalitzat
impersonalitzat
impersonalitzat
Condicional
impersonalitzaria
impersonalitzaries
impersonalitzaria
impersonalitzaríem
impersonalitzaríeu
impersonalitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
impersonalitzat
impersonalitzat
impersonalitzat
impersonalitzat
impersonalitzat
impersonalitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
impersonalitzi
impersonalitzis
impersonalitzi
impersonalitzem
impersonalitzeu
impersonalitzin
Imperfet
impersonalitzés
impersonalitzessis
impersonalitzés
impersonalitzéssim
impersonalitzéssiu
impersonalitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
impersonalitzat
impersonalitzat
impersonalitzat
impersonalitzat
impersonalitzat
impersonalitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
impersonalitzat
impersonalitzat
impersonalitzat
impersonalitzat
impersonalitzat
impersonalitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
impersonalitza

impersonalitzi
impersonalitzem
impersonalitzeu
impersonalitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
impersonalitzant
Participi
impersonalitzat
impersonalitzada
impersonalitzats
impersonalitzades