Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
immuto
immutes
immuta
immutem
immuteu
immuten
Imperfet
immutava
immutaves
immutava
immutÓvem
immutÓveu
immutaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
immutat
immutat
immutat
immutat
immutat
immutat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
immutat
immutat
immutat
immutat
immutat
immutat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
immutÝ
immutares
immutÓ
immutÓrem
immutÓreu
immutaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
immutat
immutat
immutat
immutat
immutat
immutat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
immutar
immutar
immutar
immutar
immutar
immutar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
immutat
immutat
immutat
immutat
immutat
immutat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
immutarÚ
immutarÓs
immutarÓ
immutarem
immutareu
immutaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
immutat
immutat
immutat
immutat
immutat
immutat
Condicional
immutaria
immutaries
immutaria
immutarÝem
immutarÝeu
immutarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
immutat
immutat
immutat
immutat
immutat
immutat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
immuti
immutis
immuti
immutem
immuteu
immutin
Imperfet
immutÚs
immutessis
immutÚs
immutÚssim
immutÚssiu
immutessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
immutat
immutat
immutat
immutat
immutat
immutat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
immutat
immutat
immutat
immutat
immutat
immutat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
immuta

immuti
immutem
immuteu
immutin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
immutant
Participi
immutat
immutada
immutats
immutades