Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
immunitzo
immunitzes
immunitza
immunitzem
immunitzeu
immunitzen
Imperfet
immunitzava
immunitzaves
immunitzava
immunitzŕvem
immunitzŕveu
immunitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
immunitzat
immunitzat
immunitzat
immunitzat
immunitzat
immunitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
immunitzat
immunitzat
immunitzat
immunitzat
immunitzat
immunitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
immunitzí
immunitzares
immunitzŕ
immunitzŕrem
immunitzŕreu
immunitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
immunitzat
immunitzat
immunitzat
immunitzat
immunitzat
immunitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
immunitzar
immunitzar
immunitzar
immunitzar
immunitzar
immunitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
immunitzat
immunitzat
immunitzat
immunitzat
immunitzat
immunitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
immunitzaré
immunitzarŕs
immunitzarŕ
immunitzarem
immunitzareu
immunitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
immunitzat
immunitzat
immunitzat
immunitzat
immunitzat
immunitzat
Condicional
immunitzaria
immunitzaries
immunitzaria
immunitzaríem
immunitzaríeu
immunitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
immunitzat
immunitzat
immunitzat
immunitzat
immunitzat
immunitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
immunitzi
immunitzis
immunitzi
immunitzem
immunitzeu
immunitzin
Imperfet
immunitzés
immunitzessis
immunitzés
immunitzéssim
immunitzéssiu
immunitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
immunitzat
immunitzat
immunitzat
immunitzat
immunitzat
immunitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
immunitzat
immunitzat
immunitzat
immunitzat
immunitzat
immunitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
immunitza

immunitzi
immunitzem
immunitzeu
immunitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
immunitzant
Participi
immunitzat
immunitzada
immunitzats
immunitzades