Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
immortalitzo
immortalitzes
immortalitza
immortalitzem
immortalitzeu
immortalitzen
Imperfet
immortalitzava
immortalitzaves
immortalitzava
immortalitzŕvem
immortalitzŕveu
immortalitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
immortalitzat
immortalitzat
immortalitzat
immortalitzat
immortalitzat
immortalitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
immortalitzat
immortalitzat
immortalitzat
immortalitzat
immortalitzat
immortalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
immortalitzí
immortalitzares
immortalitzŕ
immortalitzŕrem
immortalitzŕreu
immortalitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
immortalitzat
immortalitzat
immortalitzat
immortalitzat
immortalitzat
immortalitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
immortalitzar
immortalitzar
immortalitzar
immortalitzar
immortalitzar
immortalitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
immortalitzat
immortalitzat
immortalitzat
immortalitzat
immortalitzat
immortalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
immortalitzaré
immortalitzarŕs
immortalitzarŕ
immortalitzarem
immortalitzareu
immortalitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
immortalitzat
immortalitzat
immortalitzat
immortalitzat
immortalitzat
immortalitzat
Condicional
immortalitzaria
immortalitzaries
immortalitzaria
immortalitzaríem
immortalitzaríeu
immortalitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
immortalitzat
immortalitzat
immortalitzat
immortalitzat
immortalitzat
immortalitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
immortalitzi
immortalitzis
immortalitzi
immortalitzem
immortalitzeu
immortalitzin
Imperfet
immortalitzés
immortalitzessis
immortalitzés
immortalitzéssim
immortalitzéssiu
immortalitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
immortalitzat
immortalitzat
immortalitzat
immortalitzat
immortalitzat
immortalitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
immortalitzat
immortalitzat
immortalitzat
immortalitzat
immortalitzat
immortalitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
immortalitza

immortalitzi
immortalitzem
immortalitzeu
immortalitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
immortalitzant
Participi
immortalitzat
immortalitzada
immortalitzats
immortalitzades