Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
immobilitzo
immobilitzes
immobilitza
immobilitzem
immobilitzeu
immobilitzen
Imperfet
immobilitzava
immobilitzaves
immobilitzava
immobilitzŕvem
immobilitzŕveu
immobilitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
immobilitzat
immobilitzat
immobilitzat
immobilitzat
immobilitzat
immobilitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
immobilitzat
immobilitzat
immobilitzat
immobilitzat
immobilitzat
immobilitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
immobilitzí
immobilitzares
immobilitzŕ
immobilitzŕrem
immobilitzŕreu
immobilitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
immobilitzat
immobilitzat
immobilitzat
immobilitzat
immobilitzat
immobilitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
immobilitzar
immobilitzar
immobilitzar
immobilitzar
immobilitzar
immobilitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
immobilitzat
immobilitzat
immobilitzat
immobilitzat
immobilitzat
immobilitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
immobilitzaré
immobilitzarŕs
immobilitzarŕ
immobilitzarem
immobilitzareu
immobilitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
immobilitzat
immobilitzat
immobilitzat
immobilitzat
immobilitzat
immobilitzat
Condicional
immobilitzaria
immobilitzaries
immobilitzaria
immobilitzaríem
immobilitzaríeu
immobilitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
immobilitzat
immobilitzat
immobilitzat
immobilitzat
immobilitzat
immobilitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
immobilitzi
immobilitzis
immobilitzi
immobilitzem
immobilitzeu
immobilitzin
Imperfet
immobilitzés
immobilitzessis
immobilitzés
immobilitzéssim
immobilitzéssiu
immobilitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
immobilitzat
immobilitzat
immobilitzat
immobilitzat
immobilitzat
immobilitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
immobilitzat
immobilitzat
immobilitzat
immobilitzat
immobilitzat
immobilitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
immobilitza

immobilitzi
immobilitzem
immobilitzeu
immobilitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
immobilitzant
Participi
immobilitzat
immobilitzada
immobilitzats
immobilitzades