Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
immatriculo
immatricules
immatricula
immatriculem
immatriculeu
immatriculen
Imperfet
immatriculava
immatriculaves
immatriculava
immatriculÓvem
immatriculÓveu
immatriculaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
immatriculat
immatriculat
immatriculat
immatriculat
immatriculat
immatriculat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
immatriculat
immatriculat
immatriculat
immatriculat
immatriculat
immatriculat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
immatriculÝ
immatriculares
immatriculÓ
immatriculÓrem
immatriculÓreu
immatricularen
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
immatriculat
immatriculat
immatriculat
immatriculat
immatriculat
immatriculat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
immatricular
immatricular
immatricular
immatricular
immatricular
immatricular
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
immatriculat
immatriculat
immatriculat
immatriculat
immatriculat
immatriculat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
immatricularÚ
immatricularÓs
immatricularÓ
immatricularem
immatriculareu
immatricularan
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
immatriculat
immatriculat
immatriculat
immatriculat
immatriculat
immatriculat
Condicional
immatricularia
immatricularies
immatricularia
immatricularÝem
immatricularÝeu
immatricularien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
immatriculat
immatriculat
immatriculat
immatriculat
immatriculat
immatriculat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
immatriculi
immatriculis
immatriculi
immatriculem
immatriculeu
immatriculin
Imperfet
immatriculÚs
immatriculessis
immatriculÚs
immatriculÚssim
immatriculÚssiu
immatriculessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
immatriculat
immatriculat
immatriculat
immatriculat
immatriculat
immatriculat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
immatriculat
immatriculat
immatriculat
immatriculat
immatriculat
immatriculat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
immatricula

immatriculi
immatriculem
immatriculeu
immatriculin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
immatriculant
Participi
immatriculat
immatriculada
immatriculats
immatriculades