Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
immaterialitzo
immaterialitzes
immaterialitza
immaterialitzem
immaterialitzeu
immaterialitzen
Imperfet
immaterialitzava
immaterialitzaves
immaterialitzava
immaterialitzŕvem
immaterialitzŕveu
immaterialitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
immaterialitzat
immaterialitzat
immaterialitzat
immaterialitzat
immaterialitzat
immaterialitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
immaterialitzat
immaterialitzat
immaterialitzat
immaterialitzat
immaterialitzat
immaterialitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
immaterialitzí
immaterialitzares
immaterialitzŕ
immaterialitzŕrem
immaterialitzŕreu
immaterialitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
immaterialitzat
immaterialitzat
immaterialitzat
immaterialitzat
immaterialitzat
immaterialitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
immaterialitzar
immaterialitzar
immaterialitzar
immaterialitzar
immaterialitzar
immaterialitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
immaterialitzat
immaterialitzat
immaterialitzat
immaterialitzat
immaterialitzat
immaterialitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
immaterialitzaré
immaterialitzarŕs
immaterialitzarŕ
immaterialitzarem
immaterialitzareu
immaterialitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
immaterialitzat
immaterialitzat
immaterialitzat
immaterialitzat
immaterialitzat
immaterialitzat
Condicional
immaterialitzaria
immaterialitzaries
immaterialitzaria
immaterialitzaríem
immaterialitzaríeu
immaterialitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
immaterialitzat
immaterialitzat
immaterialitzat
immaterialitzat
immaterialitzat
immaterialitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
immaterialitzi
immaterialitzis
immaterialitzi
immaterialitzem
immaterialitzeu
immaterialitzin
Imperfet
immaterialitzés
immaterialitzessis
immaterialitzés
immaterialitzéssim
immaterialitzéssiu
immaterialitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
immaterialitzat
immaterialitzat
immaterialitzat
immaterialitzat
immaterialitzat
immaterialitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
immaterialitzat
immaterialitzat
immaterialitzat
immaterialitzat
immaterialitzat
immaterialitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
immaterialitza

immaterialitzi
immaterialitzem
immaterialitzeu
immaterialitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
immaterialitzant
Participi
immaterialitzat
immaterialitzada
immaterialitzats
immaterialitzades