Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
humilio
humilies
humilia
humiliem
humilieu
humilien
Imperfet
humiliava
humiliaves
humiliava
humiliÓvem
humiliÓveu
humiliaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
humiliat
humiliat
humiliat
humiliat
humiliat
humiliat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
humiliat
humiliat
humiliat
humiliat
humiliat
humiliat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
humiliÝ
humiliares
humiliÓ
humiliÓrem
humiliÓreu
humiliaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
humiliat
humiliat
humiliat
humiliat
humiliat
humiliat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
humiliar
humiliar
humiliar
humiliar
humiliar
humiliar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
humiliat
humiliat
humiliat
humiliat
humiliat
humiliat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
humiliarÚ
humiliarÓs
humiliarÓ
humiliarem
humiliareu
humiliaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
humiliat
humiliat
humiliat
humiliat
humiliat
humiliat
Condicional
humiliaria
humiliaries
humiliaria
humiliarÝem
humiliarÝeu
humiliarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
humiliat
humiliat
humiliat
humiliat
humiliat
humiliat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
humili´
humili´s
humili´
humiliem
humilieu
humili´n
Imperfet
humiliÚs
humiliessis
humiliÚs
humiliÚssim
humiliÚssiu
humiliessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
humiliat
humiliat
humiliat
humiliat
humiliat
humiliat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
humiliat
humiliat
humiliat
humiliat
humiliat
humiliat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
humilia

humili´
humiliem
humilieu
humili´n
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
humiliant
Participi
humiliat
humiliada
humiliats
humiliades