Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
hospitalitzo
hospitalitzes
hospitalitza
hospitalitzem
hospitalitzeu
hospitalitzen
Imperfet
hospitalitzava
hospitalitzaves
hospitalitzava
hospitalitzŕvem
hospitalitzŕveu
hospitalitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
hospitalitzat
hospitalitzat
hospitalitzat
hospitalitzat
hospitalitzat
hospitalitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
hospitalitzat
hospitalitzat
hospitalitzat
hospitalitzat
hospitalitzat
hospitalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
hospitalitzí
hospitalitzares
hospitalitzŕ
hospitalitzŕrem
hospitalitzŕreu
hospitalitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
hospitalitzat
hospitalitzat
hospitalitzat
hospitalitzat
hospitalitzat
hospitalitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
hospitalitzar
hospitalitzar
hospitalitzar
hospitalitzar
hospitalitzar
hospitalitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
hospitalitzat
hospitalitzat
hospitalitzat
hospitalitzat
hospitalitzat
hospitalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
hospitalitzaré
hospitalitzarŕs
hospitalitzarŕ
hospitalitzarem
hospitalitzareu
hospitalitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
hospitalitzat
hospitalitzat
hospitalitzat
hospitalitzat
hospitalitzat
hospitalitzat
Condicional
hospitalitzaria
hospitalitzaries
hospitalitzaria
hospitalitzaríem
hospitalitzaríeu
hospitalitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
hospitalitzat
hospitalitzat
hospitalitzat
hospitalitzat
hospitalitzat
hospitalitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
hospitalitzi
hospitalitzis
hospitalitzi
hospitalitzem
hospitalitzeu
hospitalitzin
Imperfet
hospitalitzés
hospitalitzessis
hospitalitzés
hospitalitzéssim
hospitalitzéssiu
hospitalitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
hospitalitzat
hospitalitzat
hospitalitzat
hospitalitzat
hospitalitzat
hospitalitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
hospitalitzat
hospitalitzat
hospitalitzat
hospitalitzat
hospitalitzat
hospitalitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
hospitalitza

hospitalitzi
hospitalitzem
hospitalitzeu
hospitalitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
hospitalitzant
Participi
hospitalitzat
hospitalitzada
hospitalitzats
hospitalitzades