Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
horroritzo
horroritzes
horroritza
horroritzem
horroritzeu
horroritzen
Imperfet
horroritzava
horroritzaves
horroritzava
horroritzŕvem
horroritzŕveu
horroritzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
horroritzat
horroritzat
horroritzat
horroritzat
horroritzat
horroritzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
horroritzat
horroritzat
horroritzat
horroritzat
horroritzat
horroritzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
horroritzí
horroritzares
horroritzŕ
horroritzŕrem
horroritzŕreu
horroritzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
horroritzat
horroritzat
horroritzat
horroritzat
horroritzat
horroritzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
horroritzar
horroritzar
horroritzar
horroritzar
horroritzar
horroritzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
horroritzat
horroritzat
horroritzat
horroritzat
horroritzat
horroritzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
horroritzaré
horroritzarŕs
horroritzarŕ
horroritzarem
horroritzareu
horroritzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
horroritzat
horroritzat
horroritzat
horroritzat
horroritzat
horroritzat
Condicional
horroritzaria
horroritzaries
horroritzaria
horroritzaríem
horroritzaríeu
horroritzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
horroritzat
horroritzat
horroritzat
horroritzat
horroritzat
horroritzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
horroritzi
horroritzis
horroritzi
horroritzem
horroritzeu
horroritzin
Imperfet
horroritzés
horroritzessis
horroritzés
horroritzéssim
horroritzéssiu
horroritzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
horroritzat
horroritzat
horroritzat
horroritzat
horroritzat
horroritzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
horroritzat
horroritzat
horroritzat
horroritzat
horroritzat
horroritzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
horroritza

horroritzi
horroritzem
horroritzeu
horroritzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
horroritzant
Participi
horroritzat
horroritzada
horroritzats
horroritzades