Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
hiperventilo
hiperventiles
hiperventila
hiperventilem
hiperventileu
hiperventilen
Imperfet
hiperventilava
hiperventilaves
hiperventilava
hiperventilÓvem
hiperventilÓveu
hiperventilaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
hiperventilat
hiperventilat
hiperventilat
hiperventilat
hiperventilat
hiperventilat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
hiperventilat
hiperventilat
hiperventilat
hiperventilat
hiperventilat
hiperventilat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
hiperventilÝ
hiperventilares
hiperventilÓ
hiperventilÓrem
hiperventilÓreu
hiperventilaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
hiperventilat
hiperventilat
hiperventilat
hiperventilat
hiperventilat
hiperventilat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
hiperventilar
hiperventilar
hiperventilar
hiperventilar
hiperventilar
hiperventilar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
hiperventilat
hiperventilat
hiperventilat
hiperventilat
hiperventilat
hiperventilat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
hiperventilarÚ
hiperventilarÓs
hiperventilarÓ
hiperventilarem
hiperventilareu
hiperventilaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
hiperventilat
hiperventilat
hiperventilat
hiperventilat
hiperventilat
hiperventilat
Condicional
hiperventilaria
hiperventilaries
hiperventilaria
hiperventilarÝem
hiperventilarÝeu
hiperventilarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
hiperventilat
hiperventilat
hiperventilat
hiperventilat
hiperventilat
hiperventilat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
hiperventili
hiperventilis
hiperventili
hiperventilem
hiperventileu
hiperventilin
Imperfet
hiperventilÚs
hiperventilessis
hiperventilÚs
hiperventilÚssim
hiperventilÚssiu
hiperventilessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
hiperventilat
hiperventilat
hiperventilat
hiperventilat
hiperventilat
hiperventilat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
hiperventilat
hiperventilat
hiperventilat
hiperventilat
hiperventilat
hiperventilat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
hiperventila

hiperventili
hiperventilem
hiperventileu
hiperventilin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
hiperventilant
Participi
hiperventilat
hiperventilada
hiperventilats
hiperventilades