Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
higienitzo
higienitzes
higienitza
higienitzem
higienitzeu
higienitzen
Imperfet
higienitzava
higienitzaves
higienitzava
higienitzŕvem
higienitzŕveu
higienitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
higienitzat
higienitzat
higienitzat
higienitzat
higienitzat
higienitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
higienitzat
higienitzat
higienitzat
higienitzat
higienitzat
higienitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
higienitzí
higienitzares
higienitzŕ
higienitzŕrem
higienitzŕreu
higienitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
higienitzat
higienitzat
higienitzat
higienitzat
higienitzat
higienitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
higienitzar
higienitzar
higienitzar
higienitzar
higienitzar
higienitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
higienitzat
higienitzat
higienitzat
higienitzat
higienitzat
higienitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
higienitzaré
higienitzarŕs
higienitzarŕ
higienitzarem
higienitzareu
higienitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
higienitzat
higienitzat
higienitzat
higienitzat
higienitzat
higienitzat
Condicional
higienitzaria
higienitzaries
higienitzaria
higienitzaríem
higienitzaríeu
higienitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
higienitzat
higienitzat
higienitzat
higienitzat
higienitzat
higienitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
higienitzi
higienitzis
higienitzi
higienitzem
higienitzeu
higienitzin
Imperfet
higienitzés
higienitzessis
higienitzés
higienitzéssim
higienitzéssiu
higienitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
higienitzat
higienitzat
higienitzat
higienitzat
higienitzat
higienitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
higienitzat
higienitzat
higienitzat
higienitzat
higienitzat
higienitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
higienitza

higienitzi
higienitzem
higienitzeu
higienitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
higienitzant
Participi
higienitzat
higienitzada
higienitzats
higienitzades