Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
hidrato
hidrates
hidrata
hidratem
hidrateu
hidraten
Imperfet
hidratava
hidrataves
hidratava
hidratÓvem
hidratÓveu
hidrataven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
hidratat
hidratat
hidratat
hidratat
hidratat
hidratat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
hidratat
hidratat
hidratat
hidratat
hidratat
hidratat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
hidratÝ
hidratares
hidratÓ
hidratÓrem
hidratÓreu
hidrataren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
hidratat
hidratat
hidratat
hidratat
hidratat
hidratat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
hidratar
hidratar
hidratar
hidratar
hidratar
hidratar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
hidratat
hidratat
hidratat
hidratat
hidratat
hidratat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
hidratarÚ
hidratarÓs
hidratarÓ
hidratarem
hidratareu
hidrataran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
hidratat
hidratat
hidratat
hidratat
hidratat
hidratat
Condicional
hidrataria
hidrataries
hidrataria
hidratarÝem
hidratarÝeu
hidratarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
hidratat
hidratat
hidratat
hidratat
hidratat
hidratat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
hidrati
hidratis
hidrati
hidratem
hidrateu
hidratin
Imperfet
hidratÚs
hidratessis
hidratÚs
hidratÚssim
hidratÚssiu
hidratessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
hidratat
hidratat
hidratat
hidratat
hidratat
hidratat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
hidratat
hidratat
hidratat
hidratat
hidratat
hidratat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
hidrata

hidrati
hidratem
hidrateu
hidratin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
hidratant
Participi
hidratat
hidratada
hidratats
hidratades