Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
hemodialitzo
hemodialitzes
hemodialitza
hemodialitzem
hemodialitzeu
hemodialitzen
Imperfet
hemodialitzava
hemodialitzaves
hemodialitzava
hemodialitzŕvem
hemodialitzŕveu
hemodialitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
hemodialitzat
hemodialitzat
hemodialitzat
hemodialitzat
hemodialitzat
hemodialitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
hemodialitzat
hemodialitzat
hemodialitzat
hemodialitzat
hemodialitzat
hemodialitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
hemodialitzí
hemodialitzares
hemodialitzŕ
hemodialitzŕrem
hemodialitzŕreu
hemodialitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
hemodialitzat
hemodialitzat
hemodialitzat
hemodialitzat
hemodialitzat
hemodialitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
hemodialitzar
hemodialitzar
hemodialitzar
hemodialitzar
hemodialitzar
hemodialitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
hemodialitzat
hemodialitzat
hemodialitzat
hemodialitzat
hemodialitzat
hemodialitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
hemodialitzaré
hemodialitzarŕs
hemodialitzarŕ
hemodialitzarem
hemodialitzareu
hemodialitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
hemodialitzat
hemodialitzat
hemodialitzat
hemodialitzat
hemodialitzat
hemodialitzat
Condicional
hemodialitzaria
hemodialitzaries
hemodialitzaria
hemodialitzaríem
hemodialitzaríeu
hemodialitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
hemodialitzat
hemodialitzat
hemodialitzat
hemodialitzat
hemodialitzat
hemodialitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
hemodialitzi
hemodialitzis
hemodialitzi
hemodialitzem
hemodialitzeu
hemodialitzin
Imperfet
hemodialitzés
hemodialitzessis
hemodialitzés
hemodialitzéssim
hemodialitzéssiu
hemodialitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
hemodialitzat
hemodialitzat
hemodialitzat
hemodialitzat
hemodialitzat
hemodialitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
hemodialitzat
hemodialitzat
hemodialitzat
hemodialitzat
hemodialitzat
hemodialitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
hemodialitza

hemodialitzi
hemodialitzem
hemodialitzeu
hemodialitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
hemodialitzant
Participi
hemodialitzat
hemodialitzada
hemodialitzats
hemodialitzades