Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
grecitzo
grecitzes
grecitza
grecitzem
grecitzeu
grecitzen
Imperfet
grecitzava
grecitzaves
grecitzava
grecitzŕvem
grecitzŕveu
grecitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
grecitzat
grecitzat
grecitzat
grecitzat
grecitzat
grecitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
grecitzat
grecitzat
grecitzat
grecitzat
grecitzat
grecitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
grecitzí
grecitzares
grecitzŕ
grecitzŕrem
grecitzŕreu
grecitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
grecitzat
grecitzat
grecitzat
grecitzat
grecitzat
grecitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
grecitzar
grecitzar
grecitzar
grecitzar
grecitzar
grecitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
grecitzat
grecitzat
grecitzat
grecitzat
grecitzat
grecitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
grecitzaré
grecitzarŕs
grecitzarŕ
grecitzarem
grecitzareu
grecitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
grecitzat
grecitzat
grecitzat
grecitzat
grecitzat
grecitzat
Condicional
grecitzaria
grecitzaries
grecitzaria
grecitzaríem
grecitzaríeu
grecitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
grecitzat
grecitzat
grecitzat
grecitzat
grecitzat
grecitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
grecitzi
grecitzis
grecitzi
grecitzem
grecitzeu
grecitzin
Imperfet
grecitzés
grecitzessis
grecitzés
grecitzéssim
grecitzéssiu
grecitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
grecitzat
grecitzat
grecitzat
grecitzat
grecitzat
grecitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
grecitzat
grecitzat
grecitzat
grecitzat
grecitzat
grecitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
grecitza

grecitzi
grecitzem
grecitzeu
grecitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
grecitzant
Participi
grecitzat
grecitzada
grecitzats
grecitzades