Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
granulo
granules
granula
granulem
granuleu
granulen
Imperfet
granulava
granulaves
granulava
granulÓvem
granulÓveu
granulaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
granulat
granulat
granulat
granulat
granulat
granulat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
granulat
granulat
granulat
granulat
granulat
granulat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
granulÝ
granulares
granulÓ
granulÓrem
granulÓreu
granularen
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
granulat
granulat
granulat
granulat
granulat
granulat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
granular
granular
granular
granular
granular
granular
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
granulat
granulat
granulat
granulat
granulat
granulat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
granularÚ
granularÓs
granularÓ
granularem
granulareu
granularan
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
granulat
granulat
granulat
granulat
granulat
granulat
Condicional
granularia
granularies
granularia
granularÝem
granularÝeu
granularien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
granulat
granulat
granulat
granulat
granulat
granulat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
granuli
granulis
granuli
granulem
granuleu
granulin
Imperfet
granulÚs
granulessis
granulÚs
granulÚssim
granulÚssiu
granulessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
granulat
granulat
granulat
granulat
granulat
granulat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
granulat
granulat
granulat
granulat
granulat
granulat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
granula

granuli
granulem
granuleu
granulin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
granulant
Participi
granulat
granulada
granulats
granulades