Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
glotalitzo
glotalitzes
glotalitza
glotalitzem
glotalitzeu
glotalitzen
Imperfet
glotalitzava
glotalitzaves
glotalitzava
glotalitzŕvem
glotalitzŕveu
glotalitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
glotalitzat
glotalitzat
glotalitzat
glotalitzat
glotalitzat
glotalitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
glotalitzat
glotalitzat
glotalitzat
glotalitzat
glotalitzat
glotalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
glotalitzí
glotalitzares
glotalitzŕ
glotalitzŕrem
glotalitzŕreu
glotalitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
glotalitzat
glotalitzat
glotalitzat
glotalitzat
glotalitzat
glotalitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
glotalitzar
glotalitzar
glotalitzar
glotalitzar
glotalitzar
glotalitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
glotalitzat
glotalitzat
glotalitzat
glotalitzat
glotalitzat
glotalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
glotalitzaré
glotalitzarŕs
glotalitzarŕ
glotalitzarem
glotalitzareu
glotalitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
glotalitzat
glotalitzat
glotalitzat
glotalitzat
glotalitzat
glotalitzat
Condicional
glotalitzaria
glotalitzaries
glotalitzaria
glotalitzaríem
glotalitzaríeu
glotalitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
glotalitzat
glotalitzat
glotalitzat
glotalitzat
glotalitzat
glotalitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
glotalitzi
glotalitzis
glotalitzi
glotalitzem
glotalitzeu
glotalitzin
Imperfet
glotalitzés
glotalitzessis
glotalitzés
glotalitzéssim
glotalitzéssiu
glotalitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
glotalitzat
glotalitzat
glotalitzat
glotalitzat
glotalitzat
glotalitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
glotalitzat
glotalitzat
glotalitzat
glotalitzat
glotalitzat
glotalitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
glotalitza

glotalitzi
glotalitzem
glotalitzeu
glotalitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
glotalitzant
Participi
glotalitzat
glotalitzada
glotalitzats
glotalitzades