Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
germanitzo
germanitzes
germanitza
germanitzem
germanitzeu
germanitzen
Imperfet
germanitzava
germanitzaves
germanitzava
germanitzŕvem
germanitzŕveu
germanitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
germanitzat
germanitzat
germanitzat
germanitzat
germanitzat
germanitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
germanitzat
germanitzat
germanitzat
germanitzat
germanitzat
germanitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
germanitzí
germanitzares
germanitzŕ
germanitzŕrem
germanitzŕreu
germanitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
germanitzat
germanitzat
germanitzat
germanitzat
germanitzat
germanitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
germanitzar
germanitzar
germanitzar
germanitzar
germanitzar
germanitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
germanitzat
germanitzat
germanitzat
germanitzat
germanitzat
germanitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
germanitzaré
germanitzarŕs
germanitzarŕ
germanitzarem
germanitzareu
germanitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
germanitzat
germanitzat
germanitzat
germanitzat
germanitzat
germanitzat
Condicional
germanitzaria
germanitzaries
germanitzaria
germanitzaríem
germanitzaríeu
germanitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
germanitzat
germanitzat
germanitzat
germanitzat
germanitzat
germanitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
germanitzi
germanitzis
germanitzi
germanitzem
germanitzeu
germanitzin
Imperfet
germanitzés
germanitzessis
germanitzés
germanitzéssim
germanitzéssiu
germanitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
germanitzat
germanitzat
germanitzat
germanitzat
germanitzat
germanitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
germanitzat
germanitzat
germanitzat
germanitzat
germanitzat
germanitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
germanitza

germanitzi
germanitzem
germanitzeu
germanitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
germanitzant
Participi
germanitzat
germanitzada
germanitzats
germanitzades