Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
generalitzo
generalitzes
generalitza
generalitzem
generalitzeu
generalitzen
Imperfet
generalitzava
generalitzaves
generalitzava
generalitzŕvem
generalitzŕveu
generalitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
generalitzat
generalitzat
generalitzat
generalitzat
generalitzat
generalitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
generalitzat
generalitzat
generalitzat
generalitzat
generalitzat
generalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
generalitzí
generalitzares
generalitzŕ
generalitzŕrem
generalitzŕreu
generalitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
generalitzat
generalitzat
generalitzat
generalitzat
generalitzat
generalitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
generalitzar
generalitzar
generalitzar
generalitzar
generalitzar
generalitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
generalitzat
generalitzat
generalitzat
generalitzat
generalitzat
generalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
generalitzaré
generalitzarŕs
generalitzarŕ
generalitzarem
generalitzareu
generalitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
generalitzat
generalitzat
generalitzat
generalitzat
generalitzat
generalitzat
Condicional
generalitzaria
generalitzaries
generalitzaria
generalitzaríem
generalitzaríeu
generalitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
generalitzat
generalitzat
generalitzat
generalitzat
generalitzat
generalitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
generalitzi
generalitzis
generalitzi
generalitzem
generalitzeu
generalitzin
Imperfet
generalitzés
generalitzessis
generalitzés
generalitzéssim
generalitzéssiu
generalitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
generalitzat
generalitzat
generalitzat
generalitzat
generalitzat
generalitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
generalitzat
generalitzat
generalitzat
generalitzat
generalitzat
generalitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
generalitza

generalitzi
generalitzem
generalitzeu
generalitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
generalitzant
Participi
generalitzat
generalitzada
generalitzats
generalitzades