Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
gelatinitzo
gelatinitzes
gelatinitza
gelatinitzem
gelatinitzeu
gelatinitzen
Imperfet
gelatinitzava
gelatinitzaves
gelatinitzava
gelatinitzŕvem
gelatinitzŕveu
gelatinitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
gelatinitzat
gelatinitzat
gelatinitzat
gelatinitzat
gelatinitzat
gelatinitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
gelatinitzat
gelatinitzat
gelatinitzat
gelatinitzat
gelatinitzat
gelatinitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
gelatinitzí
gelatinitzares
gelatinitzŕ
gelatinitzŕrem
gelatinitzŕreu
gelatinitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
gelatinitzat
gelatinitzat
gelatinitzat
gelatinitzat
gelatinitzat
gelatinitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
gelatinitzar
gelatinitzar
gelatinitzar
gelatinitzar
gelatinitzar
gelatinitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
gelatinitzat
gelatinitzat
gelatinitzat
gelatinitzat
gelatinitzat
gelatinitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
gelatinitzaré
gelatinitzarŕs
gelatinitzarŕ
gelatinitzarem
gelatinitzareu
gelatinitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
gelatinitzat
gelatinitzat
gelatinitzat
gelatinitzat
gelatinitzat
gelatinitzat
Condicional
gelatinitzaria
gelatinitzaries
gelatinitzaria
gelatinitzaríem
gelatinitzaríeu
gelatinitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
gelatinitzat
gelatinitzat
gelatinitzat
gelatinitzat
gelatinitzat
gelatinitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
gelatinitzi
gelatinitzis
gelatinitzi
gelatinitzem
gelatinitzeu
gelatinitzin
Imperfet
gelatinitzés
gelatinitzessis
gelatinitzés
gelatinitzéssim
gelatinitzéssiu
gelatinitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
gelatinitzat
gelatinitzat
gelatinitzat
gelatinitzat
gelatinitzat
gelatinitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
gelatinitzat
gelatinitzat
gelatinitzat
gelatinitzat
gelatinitzat
gelatinitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
gelatinitza

gelatinitzi
gelatinitzem
gelatinitzeu
gelatinitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
gelatinitzant
Participi
gelatinitzat
gelatinitzada
gelatinitzats
gelatinitzades