Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
galvanitzo
galvanitzes
galvanitza
galvanitzem
galvanitzeu
galvanitzen
Imperfet
galvanitzava
galvanitzaves
galvanitzava
galvanitzŕvem
galvanitzŕveu
galvanitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
galvanitzat
galvanitzat
galvanitzat
galvanitzat
galvanitzat
galvanitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
galvanitzat
galvanitzat
galvanitzat
galvanitzat
galvanitzat
galvanitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
galvanitzí
galvanitzares
galvanitzŕ
galvanitzŕrem
galvanitzŕreu
galvanitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
galvanitzat
galvanitzat
galvanitzat
galvanitzat
galvanitzat
galvanitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
galvanitzar
galvanitzar
galvanitzar
galvanitzar
galvanitzar
galvanitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
galvanitzat
galvanitzat
galvanitzat
galvanitzat
galvanitzat
galvanitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
galvanitzaré
galvanitzarŕs
galvanitzarŕ
galvanitzarem
galvanitzareu
galvanitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
galvanitzat
galvanitzat
galvanitzat
galvanitzat
galvanitzat
galvanitzat
Condicional
galvanitzaria
galvanitzaries
galvanitzaria
galvanitzaríem
galvanitzaríeu
galvanitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
galvanitzat
galvanitzat
galvanitzat
galvanitzat
galvanitzat
galvanitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
galvanitzi
galvanitzis
galvanitzi
galvanitzem
galvanitzeu
galvanitzin
Imperfet
galvanitzés
galvanitzessis
galvanitzés
galvanitzéssim
galvanitzéssiu
galvanitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
galvanitzat
galvanitzat
galvanitzat
galvanitzat
galvanitzat
galvanitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
galvanitzat
galvanitzat
galvanitzat
galvanitzat
galvanitzat
galvanitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
galvanitza

galvanitzi
galvanitzem
galvanitzeu
galvanitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
galvanitzant
Participi
galvanitzat
galvanitzada
galvanitzats
galvanitzades