Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
furto
furtes
furta
furtem
furteu
furten
Imperfet
furtava
furtaves
furtava
furtÓvem
furtÓveu
furtaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
furtat
furtat
furtat
furtat
furtat
furtat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
furtat
furtat
furtat
furtat
furtat
furtat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
furtÝ
furtares
furtÓ
furtÓrem
furtÓreu
furtaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
furtat
furtat
furtat
furtat
furtat
furtat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
furtar
furtar
furtar
furtar
furtar
furtar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
furtat
furtat
furtat
furtat
furtat
furtat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
furtarÚ
furtarÓs
furtarÓ
furtarem
furtareu
furtaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
furtat
furtat
furtat
furtat
furtat
furtat
Condicional
furtaria
furtaries
furtaria
furtarÝem
furtarÝeu
furtarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
furtat
furtat
furtat
furtat
furtat
furtat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
furti
furtis
furti
furtem
furteu
furtin
Imperfet
furtÚs
furtessis
furtÚs
furtÚssim
furtÚssiu
furtessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
furtat
furtat
furtat
furtat
furtat
furtat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
furtat
furtat
furtat
furtat
furtat
furtat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
furta

furti
furtem
furteu
furtin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
furtant
Participi
furtat
furtada
furtats
furtades