Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
fullo
fulles
fulla
fullem
fulleu
fullen
Imperfet
fullava
fullaves
fullava
fullÓvem
fullÓveu
fullaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
fullat
fullat
fullat
fullat
fullat
fullat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
fullat
fullat
fullat
fullat
fullat
fullat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
fullÝ
fullares
fullÓ
fullÓrem
fullÓreu
fullaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
fullat
fullat
fullat
fullat
fullat
fullat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
fullar
fullar
fullar
fullar
fullar
fullar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
fullat
fullat
fullat
fullat
fullat
fullat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
fullarÚ
fullarÓs
fullarÓ
fullarem
fullareu
fullaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
fullat
fullat
fullat
fullat
fullat
fullat
Condicional
fullaria
fullaries
fullaria
fullarÝem
fullarÝeu
fullarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
fullat
fullat
fullat
fullat
fullat
fullat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
fulli
fullis
fulli
fullem
fulleu
fullin
Imperfet
fullÚs
fullessis
fullÚs
fullÚssim
fullÚssiu
fullessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
fullat
fullat
fullat
fullat
fullat
fullat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
fullat
fullat
fullat
fullat
fullat
fullat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
fulla

fulli
fullem
fulleu
fullin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
fullant
Participi
fullat
fullada
fullats
fullades