Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
frivolitzo
frivolitzes
frivolitza
frivolitzem
frivolitzeu
frivolitzen
Imperfet
frivolitzava
frivolitzaves
frivolitzava
frivolitzŕvem
frivolitzŕveu
frivolitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
frivolitzat
frivolitzat
frivolitzat
frivolitzat
frivolitzat
frivolitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
frivolitzat
frivolitzat
frivolitzat
frivolitzat
frivolitzat
frivolitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
frivolitzí
frivolitzares
frivolitzŕ
frivolitzŕrem
frivolitzŕreu
frivolitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
frivolitzat
frivolitzat
frivolitzat
frivolitzat
frivolitzat
frivolitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
frivolitzar
frivolitzar
frivolitzar
frivolitzar
frivolitzar
frivolitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
frivolitzat
frivolitzat
frivolitzat
frivolitzat
frivolitzat
frivolitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
frivolitzaré
frivolitzarŕs
frivolitzarŕ
frivolitzarem
frivolitzareu
frivolitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
frivolitzat
frivolitzat
frivolitzat
frivolitzat
frivolitzat
frivolitzat
Condicional
frivolitzaria
frivolitzaries
frivolitzaria
frivolitzaríem
frivolitzaríeu
frivolitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
frivolitzat
frivolitzat
frivolitzat
frivolitzat
frivolitzat
frivolitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
frivolitzi
frivolitzis
frivolitzi
frivolitzem
frivolitzeu
frivolitzin
Imperfet
frivolitzés
frivolitzessis
frivolitzés
frivolitzéssim
frivolitzéssiu
frivolitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
frivolitzat
frivolitzat
frivolitzat
frivolitzat
frivolitzat
frivolitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
frivolitzat
frivolitzat
frivolitzat
frivolitzat
frivolitzat
frivolitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
frivolitza

frivolitzi
frivolitzem
frivolitzeu
frivolitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
frivolitzant
Participi
frivolitzat
frivolitzada
frivolitzats
frivolitzades