Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
fraternitzo
fraternitzes
fraternitza
fraternitzem
fraternitzeu
fraternitzen
Imperfet
fraternitzava
fraternitzaves
fraternitzava
fraternitzŕvem
fraternitzŕveu
fraternitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
fraternitzat
fraternitzat
fraternitzat
fraternitzat
fraternitzat
fraternitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
fraternitzat
fraternitzat
fraternitzat
fraternitzat
fraternitzat
fraternitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
fraternitzí
fraternitzares
fraternitzŕ
fraternitzŕrem
fraternitzŕreu
fraternitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
fraternitzat
fraternitzat
fraternitzat
fraternitzat
fraternitzat
fraternitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
fraternitzar
fraternitzar
fraternitzar
fraternitzar
fraternitzar
fraternitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
fraternitzat
fraternitzat
fraternitzat
fraternitzat
fraternitzat
fraternitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
fraternitzaré
fraternitzarŕs
fraternitzarŕ
fraternitzarem
fraternitzareu
fraternitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
fraternitzat
fraternitzat
fraternitzat
fraternitzat
fraternitzat
fraternitzat
Condicional
fraternitzaria
fraternitzaries
fraternitzaria
fraternitzaríem
fraternitzaríeu
fraternitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
fraternitzat
fraternitzat
fraternitzat
fraternitzat
fraternitzat
fraternitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
fraternitzi
fraternitzis
fraternitzi
fraternitzem
fraternitzeu
fraternitzin
Imperfet
fraternitzés
fraternitzessis
fraternitzés
fraternitzéssim
fraternitzéssiu
fraternitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
fraternitzat
fraternitzat
fraternitzat
fraternitzat
fraternitzat
fraternitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
fraternitzat
fraternitzat
fraternitzat
fraternitzat
fraternitzat
fraternitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
fraternitza

fraternitzi
fraternitzem
fraternitzeu
fraternitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
fraternitzant
Participi
fraternitzat
fraternitzada
fraternitzats
fraternitzades