Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
francesitzo
francesitzes
francesitza
francesitzem
francesitzeu
francesitzen
Imperfet
francesitzava
francesitzaves
francesitzava
francesitzŕvem
francesitzŕveu
francesitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
francesitzat
francesitzat
francesitzat
francesitzat
francesitzat
francesitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
francesitzat
francesitzat
francesitzat
francesitzat
francesitzat
francesitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
francesitzí
francesitzares
francesitzŕ
francesitzŕrem
francesitzŕreu
francesitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
francesitzat
francesitzat
francesitzat
francesitzat
francesitzat
francesitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
francesitzar
francesitzar
francesitzar
francesitzar
francesitzar
francesitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
francesitzat
francesitzat
francesitzat
francesitzat
francesitzat
francesitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
francesitzaré
francesitzarŕs
francesitzarŕ
francesitzarem
francesitzareu
francesitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
francesitzat
francesitzat
francesitzat
francesitzat
francesitzat
francesitzat
Condicional
francesitzaria
francesitzaries
francesitzaria
francesitzaríem
francesitzaríeu
francesitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
francesitzat
francesitzat
francesitzat
francesitzat
francesitzat
francesitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
francesitzi
francesitzis
francesitzi
francesitzem
francesitzeu
francesitzin
Imperfet
francesitzés
francesitzessis
francesitzés
francesitzéssim
francesitzéssiu
francesitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
francesitzat
francesitzat
francesitzat
francesitzat
francesitzat
francesitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
francesitzat
francesitzat
francesitzat
francesitzat
francesitzat
francesitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
francesitza

francesitzi
francesitzem
francesitzeu
francesitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
francesitzant
Participi
francesitzat
francesitzada
francesitzats
francesitzades