Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
formalitzo
formalitzes
formalitza
formalitzem
formalitzeu
formalitzen
Imperfet
formalitzava
formalitzaves
formalitzava
formalitzŕvem
formalitzŕveu
formalitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
formalitzat
formalitzat
formalitzat
formalitzat
formalitzat
formalitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
formalitzat
formalitzat
formalitzat
formalitzat
formalitzat
formalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
formalitzí
formalitzares
formalitzŕ
formalitzŕrem
formalitzŕreu
formalitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
formalitzat
formalitzat
formalitzat
formalitzat
formalitzat
formalitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
formalitzar
formalitzar
formalitzar
formalitzar
formalitzar
formalitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
formalitzat
formalitzat
formalitzat
formalitzat
formalitzat
formalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
formalitzaré
formalitzarŕs
formalitzarŕ
formalitzarem
formalitzareu
formalitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
formalitzat
formalitzat
formalitzat
formalitzat
formalitzat
formalitzat
Condicional
formalitzaria
formalitzaries
formalitzaria
formalitzaríem
formalitzaríeu
formalitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
formalitzat
formalitzat
formalitzat
formalitzat
formalitzat
formalitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
formalitzi
formalitzis
formalitzi
formalitzem
formalitzeu
formalitzin
Imperfet
formalitzés
formalitzessis
formalitzés
formalitzéssim
formalitzéssiu
formalitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
formalitzat
formalitzat
formalitzat
formalitzat
formalitzat
formalitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
formalitzat
formalitzat
formalitzat
formalitzat
formalitzat
formalitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
formalitza

formalitzi
formalitzem
formalitzeu
formalitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
formalitzant
Participi
formalitzat
formalitzada
formalitzats
formalitzades