Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
foragito
foragites
foragita
foragitem
foragiteu
foragiten
Imperfet
foragitava
foragitaves
foragitava
foragitÓvem
foragitÓveu
foragitaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
foragitat
foragitat
foragitat
foragitat
foragitat
foragitat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
foragitat
foragitat
foragitat
foragitat
foragitat
foragitat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
foragitÝ
foragitares
foragitÓ
foragitÓrem
foragitÓreu
foragitaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
foragitat
foragitat
foragitat
foragitat
foragitat
foragitat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
foragitar
foragitar
foragitar
foragitar
foragitar
foragitar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
foragitat
foragitat
foragitat
foragitat
foragitat
foragitat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
foragitarÚ
foragitarÓs
foragitarÓ
foragitarem
foragitareu
foragitaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
foragitat
foragitat
foragitat
foragitat
foragitat
foragitat
Condicional
foragitaria
foragitaries
foragitaria
foragitarÝem
foragitarÝeu
foragitarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
foragitat
foragitat
foragitat
foragitat
foragitat
foragitat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
foragiti
foragitis
foragiti
foragitem
foragiteu
foragitin
Imperfet
foragitÚs
foragitessis
foragitÚs
foragitÚssim
foragitÚssiu
foragitessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
foragitat
foragitat
foragitat
foragitat
foragitat
foragitat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
foragitat
foragitat
foragitat
foragitat
foragitat
foragitat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
foragita

foragiti
foragitem
foragiteu
foragitin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
foragitant
Participi
foragitat
foragitada
foragitats
foragitades