Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
focalitzo
focalitzes
focalitza
focalitzem
focalitzeu
focalitzen
Imperfet
focalitzava
focalitzaves
focalitzava
focalitzŕvem
focalitzŕveu
focalitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
focalitzat
focalitzat
focalitzat
focalitzat
focalitzat
focalitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
focalitzat
focalitzat
focalitzat
focalitzat
focalitzat
focalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
focalitzí
focalitzares
focalitzŕ
focalitzŕrem
focalitzŕreu
focalitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
focalitzat
focalitzat
focalitzat
focalitzat
focalitzat
focalitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
focalitzar
focalitzar
focalitzar
focalitzar
focalitzar
focalitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
focalitzat
focalitzat
focalitzat
focalitzat
focalitzat
focalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
focalitzaré
focalitzarŕs
focalitzarŕ
focalitzarem
focalitzareu
focalitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
focalitzat
focalitzat
focalitzat
focalitzat
focalitzat
focalitzat
Condicional
focalitzaria
focalitzaries
focalitzaria
focalitzaríem
focalitzaríeu
focalitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
focalitzat
focalitzat
focalitzat
focalitzat
focalitzat
focalitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
focalitzi
focalitzis
focalitzi
focalitzem
focalitzeu
focalitzin
Imperfet
focalitzés
focalitzessis
focalitzés
focalitzéssim
focalitzéssiu
focalitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
focalitzat
focalitzat
focalitzat
focalitzat
focalitzat
focalitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
focalitzat
focalitzat
focalitzat
focalitzat
focalitzat
focalitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
focalitza

focalitzi
focalitzem
focalitzeu
focalitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
focalitzant
Participi
focalitzat
focalitzada
focalitzats
focalitzades