Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
fiscalitzo
fiscalitzes
fiscalitza
fiscalitzem
fiscalitzeu
fiscalitzen
Imperfet
fiscalitzava
fiscalitzaves
fiscalitzava
fiscalitzŕvem
fiscalitzŕveu
fiscalitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
fiscalitzat
fiscalitzat
fiscalitzat
fiscalitzat
fiscalitzat
fiscalitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
fiscalitzat
fiscalitzat
fiscalitzat
fiscalitzat
fiscalitzat
fiscalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
fiscalitzí
fiscalitzares
fiscalitzŕ
fiscalitzŕrem
fiscalitzŕreu
fiscalitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
fiscalitzat
fiscalitzat
fiscalitzat
fiscalitzat
fiscalitzat
fiscalitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
fiscalitzar
fiscalitzar
fiscalitzar
fiscalitzar
fiscalitzar
fiscalitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
fiscalitzat
fiscalitzat
fiscalitzat
fiscalitzat
fiscalitzat
fiscalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
fiscalitzaré
fiscalitzarŕs
fiscalitzarŕ
fiscalitzarem
fiscalitzareu
fiscalitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
fiscalitzat
fiscalitzat
fiscalitzat
fiscalitzat
fiscalitzat
fiscalitzat
Condicional
fiscalitzaria
fiscalitzaries
fiscalitzaria
fiscalitzaríem
fiscalitzaríeu
fiscalitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
fiscalitzat
fiscalitzat
fiscalitzat
fiscalitzat
fiscalitzat
fiscalitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
fiscalitzi
fiscalitzis
fiscalitzi
fiscalitzem
fiscalitzeu
fiscalitzin
Imperfet
fiscalitzés
fiscalitzessis
fiscalitzés
fiscalitzéssim
fiscalitzéssiu
fiscalitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
fiscalitzat
fiscalitzat
fiscalitzat
fiscalitzat
fiscalitzat
fiscalitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
fiscalitzat
fiscalitzat
fiscalitzat
fiscalitzat
fiscalitzat
fiscalitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
fiscalitza

fiscalitzi
fiscalitzem
fiscalitzeu
fiscalitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
fiscalitzant
Participi
fiscalitzat
fiscalitzada
fiscalitzats
fiscalitzades