Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
finanšo
finances
finanša
financem
financeu
financen
Imperfet
finanšava
finanšaves
finanšava
finanšÓvem
finanšÓveu
finanšaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
finanšat
finanšat
finanšat
finanšat
finanšat
finanšat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
finanšat
finanšat
finanšat
finanšat
finanšat
finanšat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
financÝ
finanšares
finanšÓ
finanšÓrem
finanšÓreu
finanšaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
finanšat
finanšat
finanšat
finanšat
finanšat
finanšat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
finanšar
finanšar
finanšar
finanšar
finanšar
finanšar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
finanšat
finanšat
finanšat
finanšat
finanšat
finanšat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
finanšarÚ
finanšarÓs
finanšarÓ
finanšarem
finanšareu
finanšaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
finanšat
finanšat
finanšat
finanšat
finanšat
finanšat
Condicional
finanšaria
finanšaries
finanšaria
finanšarÝem
finanšarÝeu
finanšarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
finanšat
finanšat
finanšat
finanšat
finanšat
finanšat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
financi
financis
financi
financem
financeu
financin
Imperfet
financÚs
financessis
financÚs
financÚssim
financÚssiu
financessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
finanšat
finanšat
finanšat
finanšat
finanšat
finanšat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
finanšat
finanšat
finanšat
finanšat
finanšat
finanšat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
finanša

financi
financem
financeu
financin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
finanšant
Participi
finanšat
finanšada
finanšats
finanšades