Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
fiblo
fibles
fibla
fiblem
fibleu
fiblen
Imperfet
fiblava
fiblaves
fiblava
fiblÓvem
fiblÓveu
fiblaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
fiblat
fiblat
fiblat
fiblat
fiblat
fiblat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
fiblat
fiblat
fiblat
fiblat
fiblat
fiblat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
fiblÝ
fiblares
fiblÓ
fiblÓrem
fiblÓreu
fiblaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
fiblat
fiblat
fiblat
fiblat
fiblat
fiblat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
fiblar
fiblar
fiblar
fiblar
fiblar
fiblar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
fiblat
fiblat
fiblat
fiblat
fiblat
fiblat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
fiblarÚ
fiblarÓs
fiblarÓ
fiblarem
fiblareu
fiblaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
fiblat
fiblat
fiblat
fiblat
fiblat
fiblat
Condicional
fiblaria
fiblaries
fiblaria
fiblarÝem
fiblarÝeu
fiblarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
fiblat
fiblat
fiblat
fiblat
fiblat
fiblat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
fibli
fiblis
fibli
fiblem
fibleu
fiblin
Imperfet
fiblÚs
fiblessis
fiblÚs
fiblÚssim
fiblÚssiu
fiblessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
fiblat
fiblat
fiblat
fiblat
fiblat
fiblat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
fiblat
fiblat
fiblat
fiblat
fiblat
fiblat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
fibla

fibli
fiblem
fibleu
fiblin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
fiblant
Participi
fiblat
fiblada
fiblats
fiblades