Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
fetillo
fetilles
fetilla
fetillem
fetilleu
fetillen
Imperfet
fetillava
fetillaves
fetillava
fetillÓvem
fetillÓveu
fetillaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
fetillat
fetillat
fetillat
fetillat
fetillat
fetillat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
fetillat
fetillat
fetillat
fetillat
fetillat
fetillat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
fetillÝ
fetillares
fetillÓ
fetillÓrem
fetillÓreu
fetillaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
fetillat
fetillat
fetillat
fetillat
fetillat
fetillat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
fetillar
fetillar
fetillar
fetillar
fetillar
fetillar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
fetillat
fetillat
fetillat
fetillat
fetillat
fetillat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
fetillarÚ
fetillarÓs
fetillarÓ
fetillarem
fetillareu
fetillaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
fetillat
fetillat
fetillat
fetillat
fetillat
fetillat
Condicional
fetillaria
fetillaries
fetillaria
fetillarÝem
fetillarÝeu
fetillarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
fetillat
fetillat
fetillat
fetillat
fetillat
fetillat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
fetilli
fetillis
fetilli
fetillem
fetilleu
fetillin
Imperfet
fetillÚs
fetillessis
fetillÚs
fetillÚssim
fetillÚssiu
fetillessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
fetillat
fetillat
fetillat
fetillat
fetillat
fetillat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
fetillat
fetillat
fetillat
fetillat
fetillat
fetillat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
fetilla

fetilli
fetillem
fetilleu
fetillin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
fetillant
Participi
fetillat
fetillada
fetillats
fetillades