Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
fertilitzo
fertilitzes
fertilitza
fertilitzem
fertilitzeu
fertilitzen
Imperfet
fertilitzava
fertilitzaves
fertilitzava
fertilitzŕvem
fertilitzŕveu
fertilitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
fertilitzat
fertilitzat
fertilitzat
fertilitzat
fertilitzat
fertilitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
fertilitzat
fertilitzat
fertilitzat
fertilitzat
fertilitzat
fertilitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
fertilitzí
fertilitzares
fertilitzŕ
fertilitzŕrem
fertilitzŕreu
fertilitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
fertilitzat
fertilitzat
fertilitzat
fertilitzat
fertilitzat
fertilitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
fertilitzar
fertilitzar
fertilitzar
fertilitzar
fertilitzar
fertilitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
fertilitzat
fertilitzat
fertilitzat
fertilitzat
fertilitzat
fertilitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
fertilitzaré
fertilitzarŕs
fertilitzarŕ
fertilitzarem
fertilitzareu
fertilitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
fertilitzat
fertilitzat
fertilitzat
fertilitzat
fertilitzat
fertilitzat
Condicional
fertilitzaria
fertilitzaries
fertilitzaria
fertilitzaríem
fertilitzaríeu
fertilitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
fertilitzat
fertilitzat
fertilitzat
fertilitzat
fertilitzat
fertilitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
fertilitzi
fertilitzis
fertilitzi
fertilitzem
fertilitzeu
fertilitzin
Imperfet
fertilitzés
fertilitzessis
fertilitzés
fertilitzéssim
fertilitzéssiu
fertilitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
fertilitzat
fertilitzat
fertilitzat
fertilitzat
fertilitzat
fertilitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
fertilitzat
fertilitzat
fertilitzat
fertilitzat
fertilitzat
fertilitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
fertilitza

fertilitzi
fertilitzem
fertilitzeu
fertilitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
fertilitzant
Participi
fertilitzat
fertilitzada
fertilitzats
fertilitzades