Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
fermento
fermentes
fermenta
fermentem
fermenteu
fermenten
Imperfet
fermentava
fermentaves
fermentava
fermentÓvem
fermentÓveu
fermentaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
fermentat
fermentat
fermentat
fermentat
fermentat
fermentat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
fermentat
fermentat
fermentat
fermentat
fermentat
fermentat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
fermentÝ
fermentares
fermentÓ
fermentÓrem
fermentÓreu
fermentaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
fermentat
fermentat
fermentat
fermentat
fermentat
fermentat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
fermentar
fermentar
fermentar
fermentar
fermentar
fermentar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
fermentat
fermentat
fermentat
fermentat
fermentat
fermentat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
fermentarÚ
fermentarÓs
fermentarÓ
fermentarem
fermentareu
fermentaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
fermentat
fermentat
fermentat
fermentat
fermentat
fermentat
Condicional
fermentaria
fermentaries
fermentaria
fermentarÝem
fermentarÝeu
fermentarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
fermentat
fermentat
fermentat
fermentat
fermentat
fermentat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
fermenti
fermentis
fermenti
fermentem
fermenteu
fermentin
Imperfet
fermentÚs
fermentessis
fermentÚs
fermentÚssim
fermentÚssiu
fermentessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
fermentat
fermentat
fermentat
fermentat
fermentat
fermentat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
fermentat
fermentat
fermentat
fermentat
fermentat
fermentat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
fermenta

fermenti
fermentem
fermenteu
fermentin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
fermentant
Participi
fermentat
fermentada
fermentats
fermentades