Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
fenomenalitzo
fenomenalitzes
fenomenalitza
fenomenalitzem
fenomenalitzeu
fenomenalitzen
Imperfet
fenomenalitzava
fenomenalitzaves
fenomenalitzava
fenomenalitzŕvem
fenomenalitzŕveu
fenomenalitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
fenomenalitzat
fenomenalitzat
fenomenalitzat
fenomenalitzat
fenomenalitzat
fenomenalitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
fenomenalitzat
fenomenalitzat
fenomenalitzat
fenomenalitzat
fenomenalitzat
fenomenalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
fenomenalitzí
fenomenalitzares
fenomenalitzŕ
fenomenalitzŕrem
fenomenalitzŕreu
fenomenalitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
fenomenalitzat
fenomenalitzat
fenomenalitzat
fenomenalitzat
fenomenalitzat
fenomenalitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
fenomenalitzar
fenomenalitzar
fenomenalitzar
fenomenalitzar
fenomenalitzar
fenomenalitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
fenomenalitzat
fenomenalitzat
fenomenalitzat
fenomenalitzat
fenomenalitzat
fenomenalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
fenomenalitzaré
fenomenalitzarŕs
fenomenalitzarŕ
fenomenalitzarem
fenomenalitzareu
fenomenalitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
fenomenalitzat
fenomenalitzat
fenomenalitzat
fenomenalitzat
fenomenalitzat
fenomenalitzat
Condicional
fenomenalitzaria
fenomenalitzaries
fenomenalitzaria
fenomenalitzaríem
fenomenalitzaríeu
fenomenalitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
fenomenalitzat
fenomenalitzat
fenomenalitzat
fenomenalitzat
fenomenalitzat
fenomenalitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
fenomenalitzi
fenomenalitzis
fenomenalitzi
fenomenalitzem
fenomenalitzeu
fenomenalitzin
Imperfet
fenomenalitzés
fenomenalitzessis
fenomenalitzés
fenomenalitzéssim
fenomenalitzéssiu
fenomenalitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
fenomenalitzat
fenomenalitzat
fenomenalitzat
fenomenalitzat
fenomenalitzat
fenomenalitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
fenomenalitzat
fenomenalitzat
fenomenalitzat
fenomenalitzat
fenomenalitzat
fenomenalitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
fenomenalitza

fenomenalitzi
fenomenalitzem
fenomenalitzeu
fenomenalitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
fenomenalitzant
Participi
fenomenalitzat
fenomenalitzada
fenomenalitzats
fenomenalitzades