Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
feminitzo
feminitzes
feminitza
feminitzem
feminitzeu
feminitzen
Imperfet
feminitzava
feminitzaves
feminitzava
feminitzŕvem
feminitzŕveu
feminitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
feminitzat
feminitzat
feminitzat
feminitzat
feminitzat
feminitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
feminitzat
feminitzat
feminitzat
feminitzat
feminitzat
feminitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
feminitzí
feminitzares
feminitzŕ
feminitzŕrem
feminitzŕreu
feminitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
feminitzat
feminitzat
feminitzat
feminitzat
feminitzat
feminitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
feminitzar
feminitzar
feminitzar
feminitzar
feminitzar
feminitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
feminitzat
feminitzat
feminitzat
feminitzat
feminitzat
feminitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
feminitzaré
feminitzarŕs
feminitzarŕ
feminitzarem
feminitzareu
feminitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
feminitzat
feminitzat
feminitzat
feminitzat
feminitzat
feminitzat
Condicional
feminitzaria
feminitzaries
feminitzaria
feminitzaríem
feminitzaríeu
feminitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
feminitzat
feminitzat
feminitzat
feminitzat
feminitzat
feminitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
feminitzi
feminitzis
feminitzi
feminitzem
feminitzeu
feminitzin
Imperfet
feminitzés
feminitzessis
feminitzés
feminitzéssim
feminitzéssiu
feminitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
feminitzat
feminitzat
feminitzat
feminitzat
feminitzat
feminitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
feminitzat
feminitzat
feminitzat
feminitzat
feminitzat
feminitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
feminitza

feminitzi
feminitzem
feminitzeu
feminitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
feminitzant
Participi
feminitzat
feminitzada
feminitzats
feminitzades