Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
felicito
felicites
felicita
felicitem
feliciteu
feliciten
Imperfet
felicitava
felicitaves
felicitava
felicitÓvem
felicitÓveu
felicitaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
felicitat
felicitat
felicitat
felicitat
felicitat
felicitat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
felicitat
felicitat
felicitat
felicitat
felicitat
felicitat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
felicitÝ
felicitares
felicitÓ
felicitÓrem
felicitÓreu
felicitaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
felicitat
felicitat
felicitat
felicitat
felicitat
felicitat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
felicitar
felicitar
felicitar
felicitar
felicitar
felicitar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
felicitat
felicitat
felicitat
felicitat
felicitat
felicitat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
felicitarÚ
felicitarÓs
felicitarÓ
felicitarem
felicitareu
felicitaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
felicitat
felicitat
felicitat
felicitat
felicitat
felicitat
Condicional
felicitaria
felicitaries
felicitaria
felicitarÝem
felicitarÝeu
felicitarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
felicitat
felicitat
felicitat
felicitat
felicitat
felicitat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
feliciti
felicitis
feliciti
felicitem
feliciteu
felicitin
Imperfet
felicitÚs
felicitessis
felicitÚs
felicitÚssim
felicitÚssiu
felicitessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
felicitat
felicitat
felicitat
felicitat
felicitat
felicitat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
felicitat
felicitat
felicitat
felicitat
felicitat
felicitat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
felicita

feliciti
felicitem
feliciteu
felicitin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
felicitant
Participi
felicitat
felicitada
felicitats
felicitades