Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
faculto
facultes
faculta
facultem
faculteu
faculten
Imperfet
facultava
facultaves
facultava
facultÓvem
facultÓveu
facultaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
facultat
facultat
facultat
facultat
facultat
facultat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
facultat
facultat
facultat
facultat
facultat
facultat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
facultÝ
facultares
facultÓ
facultÓrem
facultÓreu
facultaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
facultat
facultat
facultat
facultat
facultat
facultat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
facultar
facultar
facultar
facultar
facultar
facultar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
facultat
facultat
facultat
facultat
facultat
facultat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
facultarÚ
facultarÓs
facultarÓ
facultarem
facultareu
facultaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
facultat
facultat
facultat
facultat
facultat
facultat
Condicional
facultaria
facultaries
facultaria
facultarÝem
facultarÝeu
facultarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
facultat
facultat
facultat
facultat
facultat
facultat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
faculti
facultis
faculti
facultem
faculteu
facultin
Imperfet
facultÚs
facultessis
facultÚs
facultÚssim
facultÚssiu
facultessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
facultat
facultat
facultat
facultat
facultat
facultat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
facultat
facultat
facultat
facultat
facultat
facultat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
faculta

faculti
facultem
faculteu
facultin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
facultant
Participi
facultat
facultada
facultats
facultades