Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
facilito
facilites
facilita
facilitem
faciliteu
faciliten
Imperfet
facilitava
facilitaves
facilitava
facilitÓvem
facilitÓveu
facilitaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
facilitat
facilitat
facilitat
facilitat
facilitat
facilitat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
facilitat
facilitat
facilitat
facilitat
facilitat
facilitat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
facilitÝ
facilitares
facilitÓ
facilitÓrem
facilitÓreu
facilitaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
facilitat
facilitat
facilitat
facilitat
facilitat
facilitat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
facilitar
facilitar
facilitar
facilitar
facilitar
facilitar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
facilitat
facilitat
facilitat
facilitat
facilitat
facilitat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
facilitarÚ
facilitarÓs
facilitarÓ
facilitarem
facilitareu
facilitaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
facilitat
facilitat
facilitat
facilitat
facilitat
facilitat
Condicional
facilitaria
facilitaries
facilitaria
facilitarÝem
facilitarÝeu
facilitarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
facilitat
facilitat
facilitat
facilitat
facilitat
facilitat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
faciliti
facilitis
faciliti
facilitem
faciliteu
facilitin
Imperfet
facilitÚs
facilitessis
facilitÚs
facilitÚssim
facilitÚssiu
facilitessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
facilitat
facilitat
facilitat
facilitat
facilitat
facilitat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
facilitat
facilitat
facilitat
facilitat
facilitat
facilitat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
facilita

faciliti
facilitem
faciliteu
facilitin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
facilitant
Participi
facilitat
facilitada
facilitats
facilitades