Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
etiolo
etioles
etiola
etiolem
etioleu
etiolen
Imperfet
etiolava
etiolaves
etiolava
etiolÓvem
etiolÓveu
etiolaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
etiolat
etiolat
etiolat
etiolat
etiolat
etiolat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
etiolat
etiolat
etiolat
etiolat
etiolat
etiolat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
etiolÝ
etiolares
etiolÓ
etiolÓrem
etiolÓreu
etiolaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
etiolat
etiolat
etiolat
etiolat
etiolat
etiolat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
etiolar
etiolar
etiolar
etiolar
etiolar
etiolar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
etiolat
etiolat
etiolat
etiolat
etiolat
etiolat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
etiolarÚ
etiolarÓs
etiolarÓ
etiolarem
etiolareu
etiolaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
etiolat
etiolat
etiolat
etiolat
etiolat
etiolat
Condicional
etiolaria
etiolaries
etiolaria
etiolarÝem
etiolarÝeu
etiolarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
etiolat
etiolat
etiolat
etiolat
etiolat
etiolat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
etioli
etiolis
etioli
etiolem
etioleu
etiolin
Imperfet
etiolÚs
etiolessis
etiolÚs
etiolÚssim
etiolÚssiu
etiolessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
etiolat
etiolat
etiolat
etiolat
etiolat
etiolat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
etiolat
etiolat
etiolat
etiolat
etiolat
etiolat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
etiola

etioli
etiolem
etioleu
etiolin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
etiolant
Participi
etiolat
etiolada
etiolats
etiolades