Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
esvorello
esvorelles
esvorella
esvorellem
esvorelleu
esvorellen
Imperfet
esvorellava
esvorellaves
esvorellava
esvorellÓvem
esvorellÓveu
esvorellaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
esvorellat
esvorellat
esvorellat
esvorellat
esvorellat
esvorellat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
esvorellat
esvorellat
esvorellat
esvorellat
esvorellat
esvorellat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
esvorellÝ
esvorellares
esvorellÓ
esvorellÓrem
esvorellÓreu
esvorellaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
esvorellat
esvorellat
esvorellat
esvorellat
esvorellat
esvorellat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
esvorellar
esvorellar
esvorellar
esvorellar
esvorellar
esvorellar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
esvorellat
esvorellat
esvorellat
esvorellat
esvorellat
esvorellat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
esvorellarÚ
esvorellarÓs
esvorellarÓ
esvorellarem
esvorellareu
esvorellaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
esvorellat
esvorellat
esvorellat
esvorellat
esvorellat
esvorellat
Condicional
esvorellaria
esvorellaries
esvorellaria
esvorellarÝem
esvorellarÝeu
esvorellarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
esvorellat
esvorellat
esvorellat
esvorellat
esvorellat
esvorellat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
esvorelli
esvorellis
esvorelli
esvorellem
esvorelleu
esvorellin
Imperfet
esvorellÚs
esvorellessis
esvorellÚs
esvorellÚssim
esvorellÚssiu
esvorellessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
esvorellat
esvorellat
esvorellat
esvorellat
esvorellat
esvorellat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
esvorellat
esvorellat
esvorellat
esvorellat
esvorellat
esvorellat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
esvorella

esvorelli
esvorellem
esvorelleu
esvorellin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
esvorellant
Participi
esvorellat
esvorellada
esvorellats
esvorellades