Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
esvoro
esvores
esvora
esvorem
esvoreu
esvoren
Imperfet
esvorava
esvoraves
esvorava
esvorÓvem
esvorÓveu
esvoraven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
esvorat
esvorat
esvorat
esvorat
esvorat
esvorat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
esvorat
esvorat
esvorat
esvorat
esvorat
esvorat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
esvorÝ
esvorares
esvorÓ
esvorÓrem
esvorÓreu
esvoraren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
esvorat
esvorat
esvorat
esvorat
esvorat
esvorat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
esvorar
esvorar
esvorar
esvorar
esvorar
esvorar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
esvorat
esvorat
esvorat
esvorat
esvorat
esvorat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
esvorarÚ
esvorarÓs
esvorarÓ
esvorarem
esvorareu
esvoraran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
esvorat
esvorat
esvorat
esvorat
esvorat
esvorat
Condicional
esvoraria
esvoraries
esvoraria
esvorarÝem
esvorarÝeu
esvorarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
esvorat
esvorat
esvorat
esvorat
esvorat
esvorat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
esvori
esvoris
esvori
esvorem
esvoreu
esvorin
Imperfet
esvorÚs
esvoressis
esvorÚs
esvorÚssim
esvorÚssiu
esvoressin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
esvorat
esvorat
esvorat
esvorat
esvorat
esvorat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
esvorat
esvorat
esvorat
esvorat
esvorat
esvorat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
esvora

esvori
esvorem
esvoreu
esvorin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
esvorant
Participi
esvorat
esvorada
esvorats
esvorades