Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
esvolvo
esvolves
esvolva
esvolvem
esvolveu
esvolven
Imperfet
esvolvava
esvolvaves
esvolvava
esvolvŕvem
esvolvŕveu
esvolvaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
esvolvat
esvolvat
esvolvat
esvolvat
esvolvat
esvolvat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
esvolvat
esvolvat
esvolvat
esvolvat
esvolvat
esvolvat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
esvolví
esvolvares
esvolvŕ
esvolvŕrem
esvolvŕreu
esvolvaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
esvolvat
esvolvat
esvolvat
esvolvat
esvolvat
esvolvat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
esvolvar
esvolvar
esvolvar
esvolvar
esvolvar
esvolvar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
esvolvat
esvolvat
esvolvat
esvolvat
esvolvat
esvolvat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
esvolvaré
esvolvarŕs
esvolvarŕ
esvolvarem
esvolvareu
esvolvaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
esvolvat
esvolvat
esvolvat
esvolvat
esvolvat
esvolvat
Condicional
esvolvaria
esvolvaries
esvolvaria
esvolvaríem
esvolvaríeu
esvolvarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
esvolvat
esvolvat
esvolvat
esvolvat
esvolvat
esvolvat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
esvolvi
esvolvis
esvolvi
esvolvem
esvolveu
esvolvin
Imperfet
esvolvés
esvolvessis
esvolvés
esvolvéssim
esvolvéssiu
esvolvessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
esvolvat
esvolvat
esvolvat
esvolvat
esvolvat
esvolvat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
esvolvat
esvolvat
esvolvat
esvolvat
esvolvat
esvolvat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
esvolva

esvolvi
esvolvem
esvolveu
esvolvin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
esvolvant
Participi
esvolvat
esvolvada
esvolvats
esvolvades