Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
esvinšo
esvinces
esvinša
esvincem
esvinceu
esvincen
Imperfet
esvinšava
esvinšaves
esvinšava
esvinšÓvem
esvinšÓveu
esvinšaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
esvinšat
esvinšat
esvinšat
esvinšat
esvinšat
esvinšat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
esvinšat
esvinšat
esvinšat
esvinšat
esvinšat
esvinšat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
esvincÝ
esvinšares
esvinšÓ
esvinšÓrem
esvinšÓreu
esvinšaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
esvinšat
esvinšat
esvinšat
esvinšat
esvinšat
esvinšat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
esvinšar
esvinšar
esvinšar
esvinšar
esvinšar
esvinšar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
esvinšat
esvinšat
esvinšat
esvinšat
esvinšat
esvinšat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
esvinšarÚ
esvinšarÓs
esvinšarÓ
esvinšarem
esvinšareu
esvinšaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
esvinšat
esvinšat
esvinšat
esvinšat
esvinšat
esvinšat
Condicional
esvinšaria
esvinšaries
esvinšaria
esvinšarÝem
esvinšarÝeu
esvinšarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
esvinšat
esvinšat
esvinšat
esvinšat
esvinšat
esvinšat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
esvinci
esvincis
esvinci
esvincem
esvinceu
esvincin
Imperfet
esvincÚs
esvincessis
esvincÚs
esvincÚssim
esvincÚssiu
esvincessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
esvinšat
esvinšat
esvinšat
esvinšat
esvinšat
esvinšat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
esvinšat
esvinšat
esvinšat
esvinšat
esvinšat
esvinšat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
esvinša

esvinci
esvincem
esvinceu
esvincin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
esvinšant
Participi
esvinšat
esvinšada
esvinšats
esvinšades