Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
esvero
esveres
esvera
esverem
esvereu
esveren
Imperfet
esverava
esveraves
esverava
esverÓvem
esverÓveu
esveraven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
esverat
esverat
esverat
esverat
esverat
esverat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
esverat
esverat
esverat
esverat
esverat
esverat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
esverÝ
esverares
esverÓ
esverÓrem
esverÓreu
esveraren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
esverat
esverat
esverat
esverat
esverat
esverat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
esverar
esverar
esverar
esverar
esverar
esverar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
esverat
esverat
esverat
esverat
esverat
esverat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
esverarÚ
esverarÓs
esverarÓ
esverarem
esverareu
esveraran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
esverat
esverat
esverat
esverat
esverat
esverat
Condicional
esveraria
esveraries
esveraria
esverarÝem
esverarÝeu
esverarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
esverat
esverat
esverat
esverat
esverat
esverat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
esveri
esveris
esveri
esverem
esvereu
esverin
Imperfet
esverÚs
esveressis
esverÚs
esverÚssim
esverÚssiu
esveressin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
esverat
esverat
esverat
esverat
esverat
esverat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
esverat
esverat
esverat
esverat
esverat
esverat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
esvera

esveri
esverem
esvereu
esverin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
esverant
Participi
esverat
esverada
esverats
esverades