Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
esventro
esventres
esventra
esventrem
esventreu
esventren
Imperfet
esventrava
esventraves
esventrava
esventrÓvem
esventrÓveu
esventraven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
esventrat
esventrat
esventrat
esventrat
esventrat
esventrat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
esventrat
esventrat
esventrat
esventrat
esventrat
esventrat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
esventrÝ
esventrares
esventrÓ
esventrÓrem
esventrÓreu
esventraren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
esventrat
esventrat
esventrat
esventrat
esventrat
esventrat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
esventrar
esventrar
esventrar
esventrar
esventrar
esventrar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
esventrat
esventrat
esventrat
esventrat
esventrat
esventrat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
esventrarÚ
esventrarÓs
esventrarÓ
esventrarem
esventrareu
esventraran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
esventrat
esventrat
esventrat
esventrat
esventrat
esventrat
Condicional
esventraria
esventraries
esventraria
esventrarÝem
esventrarÝeu
esventrarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
esventrat
esventrat
esventrat
esventrat
esventrat
esventrat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
esventri
esventris
esventri
esventrem
esventreu
esventrin
Imperfet
esventrÚs
esventressis
esventrÚs
esventrÚssim
esventrÚssiu
esventressin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
esventrat
esventrat
esventrat
esventrat
esventrat
esventrat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
esventrat
esventrat
esventrat
esventrat
esventrat
esventrat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
esventra

esventri
esventrem
esventreu
esventrin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
esventrant
Participi
esventrat
esventrada
esventrats
esventrades