Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
esvaloto
esvalotes
esvalota
esvalotem
esvaloteu
esvaloten
Imperfet
esvalotava
esvalotaves
esvalotava
esvalotÓvem
esvalotÓveu
esvalotaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
esvalotat
esvalotat
esvalotat
esvalotat
esvalotat
esvalotat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
esvalotat
esvalotat
esvalotat
esvalotat
esvalotat
esvalotat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
esvalotÝ
esvalotares
esvalotÓ
esvalotÓrem
esvalotÓreu
esvalotaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
esvalotat
esvalotat
esvalotat
esvalotat
esvalotat
esvalotat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
esvalotar
esvalotar
esvalotar
esvalotar
esvalotar
esvalotar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
esvalotat
esvalotat
esvalotat
esvalotat
esvalotat
esvalotat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
esvalotarÚ
esvalotarÓs
esvalotarÓ
esvalotarem
esvalotareu
esvalotaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
esvalotat
esvalotat
esvalotat
esvalotat
esvalotat
esvalotat
Condicional
esvalotaria
esvalotaries
esvalotaria
esvalotarÝem
esvalotarÝeu
esvalotarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
esvalotat
esvalotat
esvalotat
esvalotat
esvalotat
esvalotat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
esvaloti
esvalotis
esvaloti
esvalotem
esvaloteu
esvalotin
Imperfet
esvalotÚs
esvalotessis
esvalotÚs
esvalotÚssim
esvalotÚssiu
esvalotessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
esvalotat
esvalotat
esvalotat
esvalotat
esvalotat
esvalotat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
esvalotat
esvalotat
esvalotat
esvalotat
esvalotat
esvalotat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
esvalota

esvaloti
esvalotem
esvaloteu
esvalotin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
esvalotant
Participi
esvalotat
esvalotada
esvalotats
esvalotades