Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
estritllo
estritlles
estritlla
estritllem
estritlleu
estritllen
Imperfet
estritllava
estritllaves
estritllava
estritllÓvem
estritllÓveu
estritllaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
estritllat
estritllat
estritllat
estritllat
estritllat
estritllat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
estritllat
estritllat
estritllat
estritllat
estritllat
estritllat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
estritllÝ
estritllares
estritllÓ
estritllÓrem
estritllÓreu
estritllaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
estritllat
estritllat
estritllat
estritllat
estritllat
estritllat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
estritllar
estritllar
estritllar
estritllar
estritllar
estritllar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
estritllat
estritllat
estritllat
estritllat
estritllat
estritllat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
estritllarÚ
estritllarÓs
estritllarÓ
estritllarem
estritllareu
estritllaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
estritllat
estritllat
estritllat
estritllat
estritllat
estritllat
Condicional
estritllaria
estritllaries
estritllaria
estritllarÝem
estritllarÝeu
estritllarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
estritllat
estritllat
estritllat
estritllat
estritllat
estritllat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
estritlli
estritllis
estritlli
estritllem
estritlleu
estritllin
Imperfet
estritllÚs
estritllessis
estritllÚs
estritllÚssim
estritllÚssiu
estritllessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
estritllat
estritllat
estritllat
estritllat
estritllat
estritllat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
estritllat
estritllat
estritllat
estritllat
estritllat
estritllat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
estritlla

estritlli
estritllem
estritlleu
estritllin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
estritllant
Participi
estritllat
estritllada
estritllats
estritllades