Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
estrangeritzo
estrangeritzes
estrangeritza
estrangeritzem
estrangeritzeu
estrangeritzen
Imperfet
estrangeritzava
estrangeritzaves
estrangeritzava
estrangeritzŕvem
estrangeritzŕveu
estrangeritzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
estrangeritzat
estrangeritzat
estrangeritzat
estrangeritzat
estrangeritzat
estrangeritzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
estrangeritzat
estrangeritzat
estrangeritzat
estrangeritzat
estrangeritzat
estrangeritzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
estrangeritzí
estrangeritzares
estrangeritzŕ
estrangeritzŕrem
estrangeritzŕreu
estrangeritzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
estrangeritzat
estrangeritzat
estrangeritzat
estrangeritzat
estrangeritzat
estrangeritzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
estrangeritzar
estrangeritzar
estrangeritzar
estrangeritzar
estrangeritzar
estrangeritzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
estrangeritzat
estrangeritzat
estrangeritzat
estrangeritzat
estrangeritzat
estrangeritzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
estrangeritzaré
estrangeritzarŕs
estrangeritzarŕ
estrangeritzarem
estrangeritzareu
estrangeritzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
estrangeritzat
estrangeritzat
estrangeritzat
estrangeritzat
estrangeritzat
estrangeritzat
Condicional
estrangeritzaria
estrangeritzaries
estrangeritzaria
estrangeritzaríem
estrangeritzaríeu
estrangeritzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
estrangeritzat
estrangeritzat
estrangeritzat
estrangeritzat
estrangeritzat
estrangeritzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
estrangeritzi
estrangeritzis
estrangeritzi
estrangeritzem
estrangeritzeu
estrangeritzin
Imperfet
estrangeritzés
estrangeritzessis
estrangeritzés
estrangeritzéssim
estrangeritzéssiu
estrangeritzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
estrangeritzat
estrangeritzat
estrangeritzat
estrangeritzat
estrangeritzat
estrangeritzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
estrangeritzat
estrangeritzat
estrangeritzat
estrangeritzat
estrangeritzat
estrangeritzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
estrangeritza

estrangeritzi
estrangeritzem
estrangeritzeu
estrangeritzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
estrangeritzant
Participi
estrangeritzat
estrangeritzada
estrangeritzats
estrangeritzades